UA-50187235-1
Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA I ESTETYCZNA

Wypełnianie zębazwane potocznie "plombą" jest stosowane w celu przywrócenia funkcji oraz brakującej struktury zęba,  Straty strukturalne spowodowane są próchnicą lub urazem. Istnieje wiele rodzajów materiałów wypełniających: chemoutwardzalne, metalowe (amalgamat), glasjonomerowe oraz światłoutwardzalne. Materiały światłoutwardzalne charakteryzują się większą trwałością i twardością, mają również bardziej estetyczny wygląd niż pozostałe.

Lakierowanie zębów - polega na powlekaniu powierzchni zębów lakierem posiadającym wysokie stężenie fluoru. Lakierownie pozwala zdecydowanie obniżyć ryzyko wystąpienia próchnicy.

Odbudowa zęba ze wzmocnieniem z włókna szklanegopołączenie tradycyjnego materiału kompozytowego z włóknem szklanym służy zapewnieniu tego samego rodzaju wytrzymałości i elastyczności, który występuje w łodziach motorowych, małych samolotach i samochodach wyścigowych. Materiał składa się zazwyczaj z długich, cienkich nici z włókna szklanego ułożonych w siatkę lub paski, w zależności od potrzeb. Może być stosowany do łączenia zębów, wzmacniania osłabionych lub pękniętych zębów oraz podczas zakładania mostów dentystycznych. Jest to niesamowita mieszanka siły i estetyki, którą można umieścić jako duże wypełnienie, bezpośrednio w zębach pacjenta, natychmiast po urazie. Pozwala to na rozłożenie w czasie wykonania uzupełnień protetycznych stałych: koron, mostów i innych.

Licowanie zębów - to nakładanie cienkiej warstwy materiału w celu poprawy wyglądu albo dla ochrony powierzchni zęba przed uszkodzeniem. Istnieją dwa główne rodzaje licówek: kompozytowe i porcelanowe. Licówki kompozytowe mogą być wykonywane bezpośrednio w ustach pacjenta, natomiast porcelanowe w laboratorium dentystycznym, po wcześniejszym pobraniu wycisków w gabinecie przez stomatologa.

Wybielanie zębów - polega na rozjaśnianiu koloru zęba o kilka tonów. Odbywa się to poprzez przenikanie substancji wybielających przez szkliwo i zębinę, które rozkładają się na wolne rodniki tlenowe, niszczące cząsteczki będące przyczyną przebarwienia zębów. Wybielanie można podzielić na kosmetyczne i medyczne. Wybielanie kosmetyczne może być prowadzone przez samego pacjenta w domu przy pomocy indywidualnych nakładek z żelem wybielającym (wydanych pacjentowi przez lekarza) lub przy pomocy preparatów dostępnych na rynku w postaci błyszczyków lub pasków wybielających. Wybielanie medyczne przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym przy użyciu preparatów o wyższym stężeniu substancji czynnej i odpowiednim zabezpieczeniu dziąseł. Substancje wybielające są silnym preparatami utleniającymi, dzięki czemu niszczą bakterie, które znajdują się w jamie ustnej i tym samym zapobiegają próchnicy wybielonych zębów. Wypełnienia znajdujące się w zębie nie ulegają wybielaniu i po zabiegu należy je wymienić na jaśniejsze. Sam zabieg trwa około 20 - 30 minut. Jeżeli za pierwszym razem nie uda się uzyskać pożądanego efektu wybielanie można powtórzyć po trzech, czterech dniach.

Metoda infiltracji Icon - umożliwia leczenie próchnicy we wczesnym stadium i powstrzymanie jej rozwoju bez użycia wiertła. Dzięki temu ząb uzyskuje długotrwałą ochronę.  Metoda polega na nakładaniu, na wcześniej przygotowany ząb, wysoce upłynnionej substancji akrylowej, która po wniknięciu w szkliwo jest naświetlana i utwardzana. W ten sposób szkliwo zostaje ustabilizowane, a próchnica powstrzymana. Metoda Icon jest bardzo skuteczna w leczeniu białych plam, powstających m.in. po leczeniu ortodontycznym. Zabieg na jednym zębie trwa około 20 min. 

 

CENNIK

powrót
Badanie stomatologiczne, porada lekarska 50zł
Wypełnianie zęba materiałem światłoutwardzalnym  110-150zł
Wypełnianie zęba materiałem chemoutwardzalnym (glasojonomer) 90-110zł
Lakierowanie profilaktyczne wszystkich zębów 100zł
Odbudowa mocno zniszczonego zęba 150-200zł
Odbudowa złamanego kąta siecznego 150-200zł
Odbudowa zęba ze wzmocnieniem z włókna szklanego 250-350zł
Wkład koronowo-korzeniowy stalowy, lany 150zł
Licowanie zęba materiałem kompozytowym 150zł-200zł
Wybielanie zębów natychmiastowe - pierwsza wizyta 400zł
Wybielanie zębów natychmiastowe - kolejne wizyty 350zł
Metoda infiltracji Icon (1 ząb) 100zł
Znieczulenie podczas leczenia 20zł

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?