UA-50187235-1
Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

PROTETYKA

Dzieli się na protezy ruchome: protezy szkieletowe, akrylowe i acetalowe oraz protezy stałe: korony metalowe, porcelanowe, akrylowe, kompozytowe oraz mosty (licowane kompozytem, porcelaną, akrylem).

Protezy ruchome - zdejmowane w celach higieniczniejszych dzielimy na całkowite lub częściowe w zależności od braków uzębienia.

Protezy całkowite stosujemy kiedy pacjent w ogóle nie posiada własnych zębów. Taka proteza całkowicie pokrywa podłoże kostne aby móc odtworzyć funkcję żucia. Utrzymuje się na zasadzie przyssania i przylegania do podłoża. Zazwyczaj są to protezy akrylowe.

Protezy częściowe - odtwarzają częściowe braki uzębienia. Mogą być osiadające, nieosiadające lub częściowo osiadające. Różnica polega na tym, ze w protezach osiadających siła żucia przenoszona jest na podłoże kostne, w związku z czym dochodzi do zaniku kości wyrostka. W protezach nieosiadających lub częściowo osiadających siła żucia rozkładana jest na zęby własne i na podłoże kostne wyrostka. Do takich protez należą protezy szkieletowe. Mogą być one wykonane z metalu lub acetalu.  Ze względu na rozłożenie sił nacisku protezy te mają ograniczoną płytę.

Proteza AcetalowaProtezy acetalowe - są to protezy szkieletowe, bez metalu, uzupełniające częściowe braki uzębienia. Ze względu na mniejszą powierzchnię płyty protezy są one  bardziej estetyczne i funkcjonalne.

Protezy elastyczne - wykonane są z materiału termoplastycznego. Cechuje je pewna plastyczność, duża twardość i odporność na uszkodzenia (zadrapania, pęknięcia i złamania). Charakteryzuje je zmniejszona podatność na przebarwienia i minimalny skurcz polimeryzacyjny, dlatego idealnie dopasowują się do zębów pacjenta. Ponadto proces ich produkcji minimalizuje ryzyko wystąpienia uczulenia dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Dzielą się na częściowe i całkowite. Protezy elastyczne częściowe mogą mieć elementy mocujące, czyli klamry, wykonane w kolorze zębów, bezbarwne lub różowe - takie jak płyta.

Most kompozytowyMost kompozytowyMost kompozytowyMost kompozytowyMosty kompozytowe natychmiastowe - mogą być wykonane natychmiast lub w bardzo krótkim czasie po utracie zęba. Są to uzupełnienia stałe, ale tymczasowe (w zależności od warunków zgryzowych pacjenta mogą być używane od kilku miesięcy do kliku lat). 

 

 

CENNIK

powrót
Korona porcelanowa 600zł
Korona akrylowa tymczasowa 150zł
Korona metalowa 300zł
Proteza akrylowa częściowa 500-600zł
Proteza akrylowa całkowita 600zł
Proteza szkieletowa 1100zł
Naprawa protezy 60zł
Dostawienie zęba 80zł
Proteza acetalowa 1500zł
Proteza elastyczna 1500-2000zł
Mosty kompozytowe natychmiastowe od 500 zł

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?